Ważne: Korzystając z naszego serwisu akceptujesz używanie ciasteczek. Ok  Czytaj więcej.

W krainie Króla Sielaw

Miejscowość Mikołajki
Data rozpoczęcia 25.06.2017 11:00

Wyścigi

Start: 11:00


Zgłoszeni

Imię Nazwisko Kategoria wiekowa Klub
Paweł ARCISZEWSKI MM3 Renault Team
Patryk Badura MM3 Michelin Team
Daniel Bryk MM3
Radomir Chmiel MM3 Michelin Team
Denas Danyla MM2 DUKE Racing Wheels
Krzysztof Dębski MM3 Michelin Team
Matas Dumčius MM2 Velomanija - Koldas
Michał Glanz MM2 WARSZAWSKI KLUB KOLARSKI
Magdalena Gołębiewska MKOPEN Azart-Peleton Team
Mateusz Hanke MM2 Renault Team
Paweł Jaworski MM3 Mazury MTB Team
Arkadiusz JusiŃski MM4 Renault Team
Adrian Jusiński MM3 TRW MTB Racing
Marek Klimas MM5 BarczewoBiega
Paweł Koźmiński MM4 Michelin Team
Łukasz Lewicki MM3 KKS Masters Brodnica
Grzegorz MALESZKA MM4 Renault Team
Bartek Męziński MM3 Finisher Warmia MTB
Damian Perkowski MM2 PT MAZURY TEAM
Piotr Roman MM4 Akademia Kolarstwa Olsztyn
Michał Różański MM2 Trigar mtb team
Tomasz SKALSKI MM4 Renault Team
Jonasz STELMASZYK MM3 Renault Team
Michał Wyżlic MM3 KLUB KOLARSKI KOMOBIKE

Start: 11:00


Zgłoszeni

Imię Nazwisko Kategoria wiekowa Klub
Artur Buczyński
Milena Dagiel MR1
Maja Dudkowska MR1 RADO TRI TEAM
Teodor Klus MR1

Start: 11:05


Zgłoszeni

Imię Nazwisko Kategoria wiekowa Klub
Ablert Dagiel MR2
Wiktoria Dakszewicz MR2
Leonard Dudkowski MR2 RADO TRI TEAM
Marcel Jabłonowski MR2
Staś Jabłonowski MR2
Oskar Taraszkiewicz MR2 SZKÓŁKA KOLARSKA GLOB- METAL MRĄGOWO

Start: 11:10


Zgłoszeni

Imię Nazwisko Kategoria wiekowa Klub
Stanisław Brodowski MR3
Kacper Buczyński MR3
Tymoteusz Dudkowski MR3 RADO TRI TEAM
Kacper Górecki MR3
Mikołaj Głowacki MR3
Adam Kaczyński MR3
Oliwer Nowakowski MR3
Krzysztof Osiecki MR3
Wiktoria Rogalska MR3
Wojciech Wierkin MR3
Patrycja Żebrowska MR3 MTB Ostróda Team

Start: 11:15


Zgłoszeni

Imię Nazwisko Kategoria wiekowa Klub
Piotr Andrzejczyk PM2 Centrum Rowerowe Olsztyn Team
Łukasz Arciszewski PM2 EuropeGAS SsangYong TEAM
Barbara Badura PK3 Michelin Team
Piotr Bagiński PM2 Bliska Team
Rafał Banul PM4 Bel Polska Chorzele
Konrad Banul PMJ Bel Polska Chorzele
Kacper Bartkowski PMJ Legia Intercars
Adam Bazydło PM4 OLIKOM TEAM
Sławomir Białczak PM5
Marcin Bielski PM3 Mazury MTB Team
Bartosz Bogucki PM3 Michelin Team
Sebastian Borowski PM1 Legia Intercars
Kacper Dakszewicz PM4 DBK GROUP Bike Team
Michał Dargacz PM3 Renault Team
Maksymilian Dawid PMJ Akademia Kolarstwa Olsztyn
Zenon Dobrzyn PM6 Sklep Rowerowy Giżycko Zenon Dobrzyn
Ewa Duda PK4 WAWA BIKE TEAM
Piotr Duda PM4
Izabela Dudek PK4
Jakub Dudek PM4
Tomek Dudziński PM3 Kętrzyn Bike Team
Martin Fedor PM4 T4B BIKE TEAM
Grzegorz Furman PM4 Kross Staff Team
Piotr Gajdzik PM4
Rafał Gamza PM4 Centrum Rowerowe Olsztyn Team
Rafał Gierejko PMJ GRUPA SZALONYCH ROWERZYSTÓW
Czarek Gierszewski PM5 PTR OPTIMA Team
Tadeusz Grzegorczyk PM6 MTB TEAM EŁK
Dawid Janus PM3 ZuzgaRacingTeam:P
Tomasz Jarczyk PM4 RDLP Olsztyn MTB Team
Janusz Jastrzębowski PM4 Kross Staff Team
Paweł Jędrzejewski PM5 Renault Team
Marcin Jerenkiewicz PM3 Mazury MTB Team
Piotrek Kaczyński PM3 STRAŻ POŻARNA MRĄGOWO
Grzegorz Kalinowski PM4 LIBRO Cycling Team
Adam Kamiński PM4
Krzysztof Kindrasz PM3 Giżyckie Ustawki Rowerowe
Damian Klimowicz PM1 GRUPA SZALONYCH ROWERZYSTÓW
Bartłomiej Klus PM3
Marcin Kozioł PM4 Centrum Rowerowe Olsztyn Team
Grzegorz Kozłowski PM3 Kętrzyn Bike Team
Krzysztof Krygielski PM4 Jeżdżę bo nie lubię
Michał Kuprianowicz PM3 GRUPA SZALONYCH ROWERZYSTÓW
RadosŁaw Kusiek PM3 STRAŻ POŻARNA MRĄGOWO
Hubert LEMAŃSKI PMJ KK24h
Miłosz Lenart PM5 Runners Team Kętrzyn
Paweł LENKIEWICZ PM2 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana
Ryszard Lenkiewicz PM5 MASTERS Giżycko
Marcin Lipiński PM2 OLIKOM TEAM
Zenon Malinowski PM6 KK24h
Piotr Marzec PM3 RANT BARTOSZYCE
Jan MIAZEK PMJ Legia Intercars
Dominika Michalak PK2 Trigar mtb team
Przemysław Michalczyk PM3 Renault Team
Dominik Minkina PM3
Mariusz Morawski PM4
Kazimierz Mydło PM6 Michelin Team
Mariusz Nadany PM2 SKK Sokół
BartŁomiej Nalazek PM2 STRAŻ POŻARNA MRĄGOWO
Kazimierz Niewiarowski PM6 Kross Staff Team
Kuba Nowomiejski PMJ Legia Intercars
Jarosław Osadkowski PM4 GRUPA SZALONYCH ROWERZYSTÓW
Anna Ostrowska PK4 T4B BIKE TEAM
Grzegorz Ostrowski PM5 T4B BIKE TEAM
Barbara Paszkowska PK3 Sklep rowerowy Góra Rowerska
Daniel Pepla PM4 Renault Team
Paweł Piekarski PM4 Michelin Team
Anna Pietkiewicz PK3 KLUB ROWEROWY MTB SUWAŁKI
Andrzej Podpirko PM4 Agiz Team
Karol Polewaczyk PMJ SZKÓŁKA KOLARSKA GLOB- METAL MRĄGOWO
Adam Płoski PM2 T4B BIKE TEAM
Bartek Radź PM2 EuropeGAS SsangYong TEAM
Marta Raszkiewicz PK3 Akademia Kolarstwa Olsztyn
Mateusz Rochowiak PM2 Kross Staff Team
Bartosz SAMBORSKI PM3 Bliska Team
Rafał Skorobogaty PM3 Centrum Rowerowe Olsztyn Team
Jerzy Skowroński PM6
Piotr Sobierajski PM4 RANT BARTOSZYCE
Marcin Sułkiewicz PM4 LIBRO Cycling Team
Wojciech Świderski PM3 STANWEX II TEAM
Pawel Szczygielski PM3 THE BARBERS GDANSK
Sebastian Szurgot PM2 Prorys Team
Piotrek Szymański PM3 STRAŻ POŻARNA MRĄGOWO
Sylwester Szymański PM5 KLUB ROWEROWY MTB SUWAŁKI
Kacper TARASZKIEWICZ PMJ SZKÓŁKA KOLARSKA GLOB- METAL MRĄGOWO
Paweł Treliński PM4 GRUPETTO Mrągowo
Piotr Treliński PM4 GRUPETTO Mrągowo
Wiesław Trzciński PM5 Z Biegiem Narwi
Lukasz Twarkowski PM3
Dawid WACHOWICZ PMJ Legia Intercars
Wojciech Wawrzyn PM4 LIBRO Cycling Team
Sławomir Wawrzyniak PM5 Nawigator
Jarosław Wesołowski PM2 Akademia Kolarstwa Olsztyn
Andrzej Wielga PM4 Michelin Team
Antoni Wińcza PM5 KLUB ROWEROWY MTB SUWAŁKI
Mateusz Wiszniewski PM3 wtw-poland.com
Janusz Wróblewski PM6 MDK UKS Przejażń Bartoszyce
Rafał Wróblewski PM3 Monteria Team CWTSZ
Arkadiusz Wyszkowski PM2 T4B BIKE TEAM
Wiesław Zalewski PM5
Radek Zysk PM2 GRUPETTO Mrągowo
Paweł Łasiński PM4 VISOTEC
Kamil Łopatek PM2 Akademia Kolarstwa Olsztyn
Łukasz Łubiński PM3 EuropeGAS SsangYong TEAM

Start: 11:15


Zgłoszeni

Imię Nazwisko Kategoria wiekowa Klub
Paulina Grotkowska MR4 Pasymskie Bractwo Sportowe
Mikołaj Mroczkowski MR4 Legia Intercars
Piotr Osiecki MR4
Maciej Rogalski MR4 Legia Intercars
Michał Śliwiński MR4 MSR MRĄGOWO
Karolina Sowa MR4
Karol Wróbel MR4

Start: 11:20


Zgłoszeni

Imię Nazwisko Kategoria wiekowa Klub
Paweł Antoniak HM2 OLIKOM TEAM
Andrzej Bąkała HM6 KLUB ROWEROWY MTB SUWAŁKI
Stanisław Bałdyga HM5 Centrum Rowerowe Olsztyn Team
Grzegorz Beń HM3 RANT BARTOSZYCE
Lech Brochacki HM5 MTB EŁK- PROSTKI
Przemek Bronikowski HM4 Sąsiedzi racing
Bartek Brynski HM5
Arkadiusz Daszkiewicz HM4 RANT BARTOSZYCE
Henryk Dembiński HM5 LKK ZIEMIA LUBAWSKA
Maciej Ewko HM3 KLUB ROWEROWY MTB SUWAŁKI
Kamil Filipczak HM4 Pasymskie Bractwo Sportowe
Sławomira GAJDZIK HK3 KLUB KOLARSKI ŚWIERKLANY
Julia Gajdzik HKJ KLUB KOLARSKI ŚWIERKLANY
Andrzej Gaweł HM6
Dariusz Goliaszewski HM4 SrebrnaAwangarda.pl
Łukasz Górecki HMJ Legia Intercars
Krystian Górski HMJ Legia Intercars
Zenon Gołębiowski HM6 OLIKOM TEAM
Radoslaw Grotkowski HM4 Pasymskie Bractwo Sportowe
Michał Grotkowski HMJ Warmia Biskupiec
Maciej Głogowski HMJ SZKÓŁKA KOLARSKA GLOB- METAL MRĄGOWO
Bartosz Janiewicz HM3 JUNGHEINRICH.PL
Jacek Jeliński HM4 Grupa Rowerowa Przasnysz
Maciej Jeliński HM2 Monteria Racing Team
Szymon Kalinowski HMJ LIBRO Cycling Team
Andrzej Klewaczew HM5 Bikeholik Team Ostrów Mazowiecka
Maciej Klimaszewski HMJ
Mieczysław Klimaszewski HM6
Kamil Krajza HM2
Urszula Kruk HK2 RANT BARTOSZYCE
MirosŁaw Kulikowski HM5 OLIKOM TEAM
Eugeniusz Loewnau HM5
Piotr Michalski HM4 XBOX BIKE TEAM
Katarzyna Mizerska HK4
Tomasz Modzolewski HM3 KLUB ROWEROWY MTB SUWAŁKI
Marzena Moniuszko HK3 DABARTI / PIE3CKI TEAM
Rafał Neumann HM3 www.terenowo.pl
Adam Nowakowski HM2 Hotel Krasicki MTB Olsztyn Team
Marcin Nowociński HM3 Pasymskie Bractwo Sportowe
Mariusz Paszczyk HM4 PT MAZURY Team Ełk
Katarzyna Paszczyk HK4 PT MAZURY Team Ełk
Tomasz Pietrzycki HM3 DABARTI / PIE3CKI TEAM
Adrian Piłat HM2
Maciej Pogorzelski HM3 wtw-poland.com
Vladislav Prokhorov HMJ
Tomasz Raniszewski HM4 Pasymskie Bractwo Sportowe
Paweł Rawdanowicz HM4 MTB Ostróda Team
Marcin Ruszczyk HM3
Beata Sawko HK4 Pasymskie Bractwo Sportowe
Wojciech Sawko HM4 Pasymskie Bractwo Sportowe
Marek Sikora HMJ Warmia Biskupiec
Łukasz Skrodzki HM3 OLIKOM TEAM
Michał Śnietka HM1
Wojciech Sowa HM4 Sowa Jacht Giżycko
Paweł Steffen HM1 MTB Ostróda Team
Cezary Sternicki HMJ GRUPETTO Mrągowo
Tomasz Sternicki HM4 GRUPETTO Mrągowo
Katsiaryna Stseshyts HK3 Beko Mountain Bikers
Artur Świątek HM5 RANT BARTOSZYCE
Elżbieta Światek HK4 RANT BARTOSZYCE
Jarosław Szabunia HM3 OLIKOM TEAM
Marcin Szczesny HM3 wtw-poland.com
Zdzisław Szklarski HM3 KK24h
Ireneusz Szklarski HM4 Norda Active Team
Mariusz Szymański HM3
Ireneusz Tarnicki HM3 Mazury MTB Team
Krzysztof Tatarczuch HM2
Wojciech Tworkowski HM4 Centrum Rowerowe Olsztyn Team
Marek Wachowicz HM4 Legia Intercars
Alan Wachowicz HMJ Legia Intercars
Małgorzata Walendzewicz HK4 KLUB ROWEROWY MTB SUWAŁKI
Norbert Wiśniewski HM4
Paweł Wróblewski HMJ Legia Intercars
Stanisław Zaborowski HM2
Mirosława Żebrowska HK4 KLUB ROWEROWY MTB SUWAŁKI
Robert Żebrowski HM4 MTB Ostróda Team
Bartosz Zięba HMJ RANT BARTOSZYCE
Natalia Zysk HK1 GRUPETTO Mrągowo

Start: 11:20


Zgłoszeni

Imię Nazwisko Kategoria wiekowa Klub
Tomasz Banach MR5 SZKÓŁKA KOLARSKA GLOB- METAL MRĄGOWO
Julia Budna MR5
Oliwier Daszkiewicz MR5 MSR MRĄGOWO
Wiktoria Dziobak MR5
Mateusz Gigielewicz MR5 MSR MRĄGOWO
Karol Górski MR5 SZKÓŁKA KOLARSKA GLOB- METAL MRĄGOWO
Mateusz Maleszka MR5 Renault Team
Radosław PARZYCH MR5 MSR MRĄGOWO
Maciej PARZYCH MR5 SZKÓŁKA KOLARSKA GLOB- METAL MRĄGOWO
Wiktor Pichler MR5 MSR MRĄGOWO
Michał POLEWACZYK MR5 MSR MRĄGOWO
Jakub Reginia MR5 MSR MRĄGOWO
Antoni Stankiewicz MR5 MSR MRĄGOWO

Start: 11:30


Zgłoszeni

Imię Nazwisko Kategoria wiekowa Klub

Opis

Widzieliście nową kładkę pieszą w Mikołajkach ???

Tak właśnie wygląda finish podczas Mazury MTB 5 Etap Mikołajki - W krainie Króla Sielaw. 

Start wyścigu zlokalizowany na Placu Wolności w Mikołajkach. 

 

Trasa wyścigu to klasyczny maraton MTB.

Duża runda ( dystans Maraton i Połmaraton ) o długości ok. 30 kilometrów.

Trasa bardzo urozmaicona, szerokie, mazurskie, pofałdowane szutry i kręte dukty leśne przecinać się będą z fantastycznymi singlami na zboczach jeziora Mikołajskie i Bełdany. 

Czy będzie dużo podjazdów ???      

Będzie...    

Na dużej rundzie prawie 500 metrów przewyższenia.

Wyścig Mini Race 1, 2 i 3 to istny rollercoaster w samym centrum Mikołajek !!!

Komunikat Startowy i więcej szczegółów wkrótce...

Aktualności/Komunikaty

Komunikat Startowy Mazury MTB 5 Etap Mikołajki - W krainie Króla Sielaw

05-06-2017

Komunikat Startowy

Mazury MTB 5 Etap Mikołajki - W krainie Króla Sielaw
 

Adres Biura Zawodów:

11-730 Mikołajki

Plac Wolności

 

Wyścig rozegrany zostanie na rundach.

Start i Meta zlokalizowana zostanie na Placu Wolności w samym centrum Mikołajek !!!

Trasa mocno zróżnicowana, prawie w całości poprowadzona po krętych szutrach i duktach leśnych. 

Mnóstwo malowniczych singli poprowadzonych wzdłuż jeziora Mikołajskie i Bełdany.

Trasa wyścigów dla najmłodszych Mazury MTB Mini Race 1,2 i 3 zlakalizowana zostanie przy Placu Wolności.

Trasa wyścigu Mazury MTB Mini Race 4 i 5 poprowadzona zostanie po odcinku trasy głównej

( dystans dla Mini Race 4 to ok. 2 km. / dystans dla Mini Race 5 to ok. 5 km ).

 

Specyfikacja 1 rundy:

  • ok. 30 km
  • ok. 480 metrów przewyższenia
  • trasa prowadzi po zboczach jeziora Mikołajskie i Bełdany
  • sporo odcinków poprowadzonych po szutrach i duktach, 
  • podłoże dość suche, twarde
  • trasa bardzo malownicza, mnóstwo pieknych mazurskich widoków

 

Trudność trasy w skali Mazury MTB (skala:1 - 5) - 3

Zalecany ogumienie: Opony z szybszym bieżnikiem, ( np. Schwalbe Racing Ralph, Thunder Burt,  )

Dystans Maraton: 3 rundy -  90 km
Dystans Półmaraton: 2 rundy - 60 km
Dystans Hobby: 1 runda - 30 km

Organizator wprowadza limitu wjazdu na 3 okrążenie, na dystanse maraton do godziny 14:30.

 

Mapa robocza:

https://www.strava.com/activities/968800261 

 

Etap w Mikołajkach to nasz HIT SEZONU !!!

16-06-2017

W pierwszą niedzielę wakacji w samym centrum Mikołajek wystartuje 5 etap Mazury MTB. "W krainie Króla Sielaw" to klasyczny maraton na dużej rundzie. Dodatkowo na potrzeby wyścigu przygotowaliśmy kilka kilometrów bardzo malowniczych singli nad jeziorem Mikołajskie i Bełdany. 

Trasa poprowadzona zostanie z samego centrum Mikołajek, przez kładkę pieszą nad jeziorem Mikołajskie, wzdłuż kompleksu hoteli, do części jednego z największych kompleksów leśnych Polski - Puszczy Piskiej. Zawodnicy przejadą przez niespotykane nigdzie indziej single, poprowadzone po stromych wzgórzach jeziora Mikołajskie i Bełdany.

Lasy Nadleśnictwa Maskulińskie:

http://www.maskulinskie.bialystok.lasy.gov.pl/lasy-nadlesnictwa#.WUN4HWjyiCg 

W pierwszej części sezonu obserwowaliśmy bardzo zaciętą rywalizację na poszczególnych dystansach. Głównie za sprawą nowych, mocnych zawodników z całej Polski. Nasi lokalni, mazurscy riderzy też zaskakują formą, w związku z czym od strony sportowej każdy etap stoi na bardzo wysokim poziomie. W Klasyfikacji Drużynowej punkty zbiera aż 19 drużyn. 

Na najpopularniejszym dystansie Półmaraton ( ok. 60 km ), w kategorii Mężczyźni Open "pierwsza czwórka" zaciekle rywalizuje o  prowadzenie w Klasyfikacji Generalnej. Dzielnie miana Lidera Dystansu broni Radosław Zysk z Grupetto Mrągowo. Na tym samym dystansie w kategoriii Kobiety Open Klaudia Ostrowska z MTB Suwałki bronić bedzie wypracowanej przewagi nad drugą Izabelą Podpirko z Agiz Olsztyn.

Na koronnym dystansie Maraton ( ok. 90 km ) zdecydowanie prowadzi Arkadiusz Jusiński z Renault Team. W Węgorzewie, na tym dystansie, po raz pierwszy wystartowała kobieta. Była to Magdalena Gołębiewska z Azart-Peleton Team. 

Komunikat Startowy: https://mazurymtb.pl/aktualnosci/komunikat-startowy-mazury-mtb-5-etap-mikolajki-w-krainie-krola-sielaw

 Info o wyścigu w zakładce etapu na https://mazurymtb.pl/zawody/etapy/13 

 

 

Przeczytajcie co zwycięzca etapu w Mikołajkach mówił o trasie i przebiegu rywalizacji

02-07-2017

Przeczytajcie co zwycięzca etapu w Mikołajkach mówił o trasie i przebiegu rywalizacji.

http://mtb-xc.pl/2017/06/29/adrian-jusinski-trw-mtb-team-mala-liga-xc-celestynow-mazury-mtb-mikolajki/

 


Sponsor tytularny

Sponsor strategiczny

Partner strategiczny

Sponsor główny

Partner główny

Sponsor lokalny

Patronat medialny