Ważne: Korzystając z naszego serwisu akceptujesz używanie ciasteczek. Ok  Czytaj więcej.

Arkadiusz Petka z Klubu Kolarskiego Lew Lębork zwyciężył na królewskim dystansie Krzyżackiej Historii w Szczytnie

08-06-2019

Szczytno przywitało organizatorów cyklu Milko Mazury MTB słoneczną pogodą, co zaowocowało najlepszą frekwencją w tym sezonie. Szczycieńskie single mocno porwały peleton, dzięki czemu rywalizacja była bardzo zacięta. Były widowiskowe pogonie i mocno czuć było ducha walki. Zawodnicy, biorący udział w wyścigu, do pokonania mieli 3 różne dystanse, w zależności od umiejętności:  PRO to 3 rundy, w sumie 78 km, Expert to 2 rundy i 52 km oraz Hobby 1 runda i konieczność przejechania na rowerze 26 km.

W kategorii Pro pierwszy na metę wjechał Arkadiusz Petka z Klubu Kolarskiego Lew Lębork, na drugim miejscu uplasował się Jarosław Wołosiuk z Cryospace Olsztyn a na trzecim Artur Korc z Centrum Rowerowe Olsztyn Team.
Na dystansie Expert zwyciężył Krzysztof Kindrasz ze Szprychy Giżycko. Za nim wjechał Łukasz Łukaszewski też ze Szprychy Giżycko. Trzecie miejsce przypadło Bartłomiejowi Nalazek ze Straży Pożarnej Mrągowo. W kategorii kobiet zwycięża Kornelija Kertenite ze Sprint-rowery.pl, drugie miejsce wywalczyła Anna Ostrowska z T4B BIKE TEAM, podium zamknęła Małgorzata Ejchart z  VIRTUALBIKE.PL.
W kategorii Hobby triumfował Michał Bojarczyak z AGR Podlasie, za nim Dawid Bojarczak również z AGR Podlasie.Trzecie miejsce zajął Bartosz Zięba z Rowerowy Lidzbark Racing Team. W kobietach zwycięża Katarzyna Pawłów z Akademia Kolarstwa Olsztyn, drugie miejsce wywalczyła Tatiana Mrowiec a trzecie Anna Kozikowska ze Szprycha Giżycko.Fanów mazurskiego ścigania zapraszamy na kolejny, piąty już etap Milko Mazury MTB do Mikołajek, gdzie 23 czerwca odbędzie się wyścig W Krainie Króla Sielaw.