Ważne: Korzystając z naszego serwisu akceptujesz używanie ciasteczek. Ok  Czytaj więcej.

Milko Mazury MTB to cykl wyścigów kolarskich rozgrywanych pośród malowniczych mazurskich jezior. To okazja do przeżycia niezapomnianej, sportowej przygody połączonej z dobrą zabawą i zdrową rywalizacją.

Cykl organizowany jest z myślą o zawodowych kolarzach i rozpoczynających swoją przygodę z kolarstwem górskim amatorach. Milko Mazury MTB to nie tylko zawody na czterech różnych dystansach dla dorosłych, to także wyścigi dla dzieci i młodzieży. Sposób na aktywne spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi, z którymi dzielimy pasję do dwóch kółek. 

Na uczestników na każdym z etapów czekają unikalne trasy, poprowadzone po najatrakcyjniejszych zakątkach Mazur. Dzieje się to za sprawą współpracy z Nadleśnictwami. Centra turystycznych miast dzięki wsparciu lokalnych samorządów stają się areną zmagań kolarzy z Polski i z zagranicy.

Organizatorem cyklu Mazury MTB jest Stowarzyszenie Luz Grupa. Stowarzyszenie od 2015 aktywnie promuje kolarstwo górskie na Mazurach. Organizacja stworzyła projekt #Rowerowe Mazury. Idea od ponad 4 lat łączy samorządy: Mikołajek, Giżycka, Węgorzewa,Mrągowa i reklamuje region jako miejsce idealne do turystyki rowerowej. 

Sponsorem tytularnym wyścigów Mazury MTB od trzech lat jest marka Milko należąca do Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol. Firma jest Sponsorem Strategicznym Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim XCO/XCR w Mrągowie organizowanych przez Stowarzyszenie. 

Milko to radość życia. Zdrowe, naturalne, pełne energii napoje mleczne. Idealna propozycja dla ludzi aktywnych, zarówno dorosłych, jaki i dzieci.

Od samego początku wyścigi wspiera Sponsor Strategiczny Marka Lotto, której właścicielem jest Totalizator Sportowy.  

Podsumowując Milko Mazury MTB to nietypowe lokalizacje, świetni Partnerzy, dobre media, relacje na żywo, ciekawe trasy, fantastyczny klimat, projekt dla rodzin wielopokoleniowych i setki zadowolonych uczestników. 


Czego można chcieć więcej... 

Zapraszamy na Mazury! 

 

 


Walory mazurskiej przyrody

Liczne lasy, tysiące jezior ,strumieni i niski stopień zaludnienia sprawia, że na Mazurach do dziś można spotkać okolice nietknięte ręką człowieka. Te unikalne walory natury znane są nie tylko w skali kraju, ale i całego kontynentu.
Mazury to raj nie tylko dla żeglarzy i kajakarzy, ale także dla miłośników rowerowych wypraw oraz ulubieńców ciszy i spacerów po lesie. To właśnie tu można znaleźć najpiękniejsze szlaki turystyki pieszej i rowerowej.
Popularność tego miejsca w czasie wakacyjnego wypoczynku sprawia, że baza noclegowo-gastronomiczna oraz sportowa jest tu bardzo dobrze rozwinięta.
Przygotowując cykl wyścigów, starannie przeczesujemy okolicę, aby zachwycić zawodników mazurskimi widokami, często zapierającymi dech w piersiach.

Uczestnicy poznają m.in. bardzo ciekawy i zróżnicowany szlak krutyński, uznawany za jeden z najpiękniejszych szlaków nizinnych Europy. Przebiega on przez Puszczę Piską, a od jeziora Mokrego także przez Mazurski Park Krajobrazowy. Na trasie tej można spotkać ciekawą florę i faunę. Nie jest rzadkością zobaczyć tu orła bielika lub orła przedniego. Wrażenie robią również trasy porośnięte starymi dębami i wysokimi sosnami.
Pokonanie jednej z tras wyścigów wiąże się również z przejazdem przez miejscowość Gałkowo, a to obecnie jedno z najpopularniejszych wśród warszawskich celebrytów miejsc na Mazurach. Szczególnie za sprawą stadniny koni Państwa Ferenstein oraz zawodów i pokazów tych zwierząt.
Warto dodać, że Gałkowo założyli w latach 30 XIX w. rosyjscy staroobrzędowcy filiponi. To wyznawcy prawosławia, którzy odrzucili wprowadzone w XVII w. reformy w cerkwi rosyjskiej. Prześladowani w Rosji schronili się na Mazurach, gdzie założyli kilkanaście wsi. Do dziś można zobaczyć tu miejsca, które zagospodarowali w trakcie swojego pobytu.
Trasa wyścigu odwołuje się również do znanej powieści reportażowej Melchiora Wańkowicza „Na tropach Smętka”. Wiedzie ona przez miejsca upamiętnione przez autora w trakcie jego pobytu wraz z córką w Prusach.

Mrągowo 

Na szlaku rowerowych wojaży zapraszamy zawodników do odwiedzenia malowniczej miejscowości – Mrągowo.

To tu powstał pomysł organizowania przez nas wyścigów w kolarstwie górskim pod szyldem Mazury MTB. 

Zaletą tego miasta jest przede wszystkim wspaniała przyroda. Z położonej na niewielkim wzgórzu wieży widokowej „Bismarcka” oglądać można rozległą panoramę najbliższej okolicy, w tym aż 10 okolicznych jezior. Pochodzące z XIX w. piękne kamieniczki w centrum, doskonale komponują się w krajobraz miasta i dodają mu magicznego uroku.

Mrągowo słynie również ze znanych nie tylko w kraju imprez kulturalnych np. Festiwalu Muzyki Country, Muzyki Kresowej, czy Mazurskiej Nocy Kabaretowej. Dla przybliżenia turystom kultury dzikiego zachodu władze miejskie postanowiły wybudować miasteczko westernowe znajdujące się na obrzeżach miasta.

To właśnie tam czeka na przyjezdnych wspaniała zabawa, niezapomniane przeżycia i wiele atrakcji, np.: mrożący krew w żyłach napad na bank i pojedynek rewolwerowców , do których należał Billy Kid.

Dysponujemy tez świetnie przygotowanym Bike Parkiem Poręby. Jesli lubisz trudne technicznie i fizycznie trasy XC koniecznie musisz odwiedzić nasz Bike Park.