Ważne: Korzystając z naszego serwisu akceptujesz używanie ciasteczek. Ok  Czytaj więcej.

Widząc rosnące zainteresowanie kolarstwem górskim w Polsce Stowarzyszenie Luz Grupa stworzyło projekt łączący aktywne spędzanie wolnego czasu i rywalizację sportową. Uczestnikami są zarówno amatorzy kolarstwa górskiego jak i profesjonalne, zawodowe grupy kolarskie. Tłem dla tych wydarzeń są malownicze zakątki Mazur! Lokalizacja Miasteczka Wyścigu to zawsze centrum mazurskich miast.


Milko Mazury MTB to najszybciej rozwijający się cykl wyścigów kolarstwa górskiego w Polsce. Projekt, który upowszechniania dyscyplinę wśród dzieci i młodzieży. Namawiamy na aktywność, zdrowy tryb życia i rodzinne spędzanie czasu. Do tej pory udział w nim wzięło blisko 8 000 zawodników i zawodniczek z całej Polski, a zmagania na trasach obserwowało około 50 000 kibiców.


W sezonie 2019 w ramach cyklu Milko Mazury MTB rozegranych zostanie aż 12 emocjonujących wyścigów w najatrakcyjniejszych mazurskich miejscowościach. Centra turystycznych miast staną się areną zmagań setek kolarzy z Polski i z zagranicy. Blisko 6000 zawodników weźmie udział w rywalizacji, a ok. 50 000 kibiców tłumnie zgromadzi się w miasteczku wyścigu i w okolicach tras.


Projektem Milko Mazury MTB wychodzimy z kolarstwem górskim do ludzi. Dajemy okazję przeżycia niezapomnianej, sportowej przygody wszystkim ludziom ceniącym sobie aktywność fizyczną, dobrą zabawę i zdrową rywalizację. Startują u nas zawodowi kolarze, zaawansowani amatorzy, poczatkujący, dzieci i młodzież.


Upowszechniamy sport wśród dzieci. Nasze wyścigi towarzyszące: Strider Cup Mazury MTB i Nickelodeon Race to oferta skierowana do dzieci i młodzieży. Chcemy wychować przyszłych mistrzów, chcemy zdrowych, wysportowanych i uśmiechniętych dzieci. Namawiamy na zdrowie i aktywność całe rodziny.


Centrum Mikołajek w środku sezonu, Twierdza Boyen w Giżycku, Plac Juranda w Szczytnie, EkoMarina w Piszu czy finałowy wyścig w Port Lotniczy Olsztyn – Mazury to tylko jedne z wielu lokalizacji, które odwiedzimy w ramach Milko Mazury MTB 2019.


Nietypowe lokalizacje, świetni Partnerzy, dobre media, relacje na żywo w telewizji i radiu, ciekawe trasy, fantastyczny klimat, projekt dla rodzin wielopokoleniowych oraz setki zadowolonych uczestników – TO NASZE MOCNE STRONY.


Walory mazurskiej przyrody

Liczne lasy, tysiące jezior ,strumieni i niski stopień zaludnienia sprawia, że na Mazurach do dziś można spotkać okolice nietknięte ręką człowieka. Te unikalne walory natury znane są nie tylko w skali kraju, ale i całego kontynentu.
Mazury to raj nie tylko dla żeglarzy i kajakarzy, ale także dla miłośników rowerowych wypraw oraz ulubieńców ciszy i spacerów po lesie. To właśnie tu można znaleźć najpiękniejsze szlaki turystyki pieszej i rowerowej.
Popularność tego miejsca w czasie wakacyjnego wypoczynku sprawia, że baza noclegowo-gastronomiczna oraz sportowa jest tu bardzo dobrze rozwinięta.
Przygotowując cykl wyścigów, starannie przeczesujemy okolicę, aby zachwycić zawodników mazurskimi widokami, często zapierającymi dech w piersiach.

Uczestnicy poznają m.in. bardzo ciekawy i zróżnicowany szlak krutyński, uznawany za jeden z najpiękniejszych szlaków nizinnych Europy. Przebiega on przez Puszczę Piską, a od jeziora Mokrego także przez Mazurski Park Krajobrazowy. Na trasie tej można spotkać ciekawą florę i faunę. Nie jest rzadkością zobaczyć tu orła bielika lub orła przedniego. Wrażenie robią również trasy porośnięte starymi dębami i wysokimi sosnami.
Pokonanie jednej z tras wyścigów wiąże się również z przejazdem przez miejscowość Gałkowo, a to obecnie jedno z najpopularniejszych wśród warszawskich celebrytów miejsc na Mazurach. Szczególnie za sprawą stadniny koni Państwa Ferenstein oraz zawodów i pokazów tych zwierząt.
Warto dodać, że Gałkowo założyli w latach 30 XIX w. rosyjscy staroobrzędowcy filiponi. To wyznawcy prawosławia, którzy odrzucili wprowadzone w XVII w. reformy w cerkwi rosyjskiej. Prześladowani w Rosji schronili się na Mazurach, gdzie założyli kilkanaście wsi. Do dziś można zobaczyć tu miejsca, które zagospodarowali w trakcie swojego pobytu.
Trasa wyścigu odwołuje się również do znanej powieści reportażowej Melchiora Wańkowicza „Na tropach Smętka”. Wiedzie ona przez miejsca upamiętnione przez autora w trakcie jego pobytu wraz z córką w Prusach.

Mrągowo 

Na szlaku rowerowych wojaży zapraszamy zawodników do odwiedzenia malowniczej miejscowości – Mrągowo.

To tu powstał pomysł organizowania przez nas wyścigów w kolarstwie górskim pod szyldem Mazury MTB. 

Zaletą tego miasta jest przede wszystkim wspaniała przyroda. Z położonej na niewielkim wzgórzu wieży widokowej „Bismarcka” oglądać można rozległą panoramę najbliższej okolicy, w tym aż 10 okolicznych jezior. Pochodzące z XIX w. piękne kamieniczki w centrum, doskonale komponują się w krajobraz miasta i dodają mu magicznego uroku.

Mrągowo słynie również ze znanych nie tylko w kraju imprez kulturalnych np. Festiwalu Muzyki Country, Muzyki Kresowej, czy Mazurskiej Nocy Kabaretowej. Dla przybliżenia turystom kultury dzikiego zachodu władze miejskie postanowiły wybudować miasteczko westernowe znajdujące się na obrzeżach miasta.

To właśnie tam czeka na przyjezdnych wspaniała zabawa, niezapomniane przeżycia i wiele atrakcji, np.: mrożący krew w żyłach napad na bank i pojedynek rewolwerowców , do których należał Billy Kid.

Dysponujemy tez świetnie przygotowanym Bike Parkiem Poręby. Jesli lubisz trudne technicznie i fizycznie trasy XC koniecznie musisz odwiedzić nasz Bike Park. 

 


Sponsor tytularny

Sponsor strategiczny

Partner strategiczny

Sponsor główny

Partner główny

Sponsor lokalny

Patronat medialny