Ważne: Korzystając z naszego serwisu akceptujesz używanie ciasteczek. Ok  Czytaj więcej.

Poznajcie Kalendarz Milko Mazury MTB 2024

01-04-2024

Już 21 kwietnia rusza kolejny sezon ŁACIATE Mazury MTB, pełen ekscytujących wyzwań i świetnych wyścigów! W tym roku czeka na uczestników dziesięć niepowtarzalnych etapów, wśród których znajdują się trasy, które wcześniej podbiły serca uczestników i zmęczyły nogi oraz zupełnie nowe wyzwania, które na pewno zapewnią mnóstwo emocji!

Na początek Iława i Wyścig Pięciu Jezior. Później przeniesiemy się do Gminy Piecki, by sprawdzić jak wygląda ściganie nad rzeką Dajną. Trzeci etap to powracający do kalendarza Olsztyn i niesamowita trasa w Lesie Miejskim. Na czwarty wyścig zapraszamy do Mrągowa, gdzie zmierzyć się będzie można z jedną z najlepszych tras cyklu. Następnie zawitamy do Mikołajek, by sprawdzić kto zwycięży w Krainie Sielawowego Króla. Pasym malownicze miasteczko sieci Cittaslow będzie gwarantem świetnego ścigania dla kolarzy lubiących sprinterskie etapy. Wyścig o Jelenie Rogi tradycyjnie zakończy  wakacyjną podróż po Mazurach. W połowie września zawitamy do Nowego Miasta Lubaskiego, by spróbować sił na urozmaiconej trasie poprowadzonej pomiędzy doliną Drwęcy, a Brodnickim Parkiem Krajobrazowym. Stamtąd przeniesiemy się do debiutującego w tym sezonie Biskupca, w którym do objechania będzie jezioro Dadaj.  Finał cyklu tym razem odbędzie się w Giżycku. Typowa trasa cross-country już w poprzednich edycjach pokazała, że premiuje zawodników dobrze jeżdżących technicznie. Finałowa edycja na pewno sporo namiesza w końcowym podsumowaniu Klasyfikacji Generalnej cyklu ŁACIATE Mazury MTB.

Wzorem minionych lat na każdym etapie do wyboru będą cztery dystanse o zróżnicowanym stopniu trudności: najdłuższy Pro, średni Expert, krótki Hobby oraz FUN dedykowany początkującym rowerzystom. Nie zabraknie także dystansu Gravel Race oraz E-Bike Race, które na stałe zakorzeniły się w harmonogramie startów. Na uczestników wagi ciężkiej czeka kategoria Wielka Stówka. Dla adeptów szkółek kolarskich Wyścigi Łaciate Junior Race – Liga Szkółek Kolarskich z odpowiednio dostosowanymi długościami tras do kategorii wiekowych.

Nie zapomniano także o najmłodszych – tradycyjnie na terenie miasteczka zawodów na każdym etapie odbędą się bezpłatne wyścigi Cariboo Kids Race, w których swoich sił w kolarskiej rywalizacji spróbują dzieci w wieku przedszkolnym.

 

Sponsorem tytularnym cyklu Mazury MTB jest marka Łaciate.

Sponsorem strategicznym cyklu Mazury MTB  są marki: Łaciate Junior, Cariboo, CarGO! .

Sponsorem strategicznym cyklu Mazury MTB  jest firma SM Mlekpol.

Partnerem strategicznym cyklu Mazury MTB jest marka Warmia i Mazury.

Sponsorem głównym cyklu Mazury MTB jest HardWay.

 

Autor:

Natalia Wrzosek, ŁACIATE Mazury MTB