Ważne: Korzystając z naszego serwisu akceptujesz używanie ciasteczek. Ok  Czytaj więcej.

Zapraszamy do Giżycka, serca Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, uznanych za najpiękniejszy region w Europie i jedno z 14 najpiękniejszych miejsc na świecie! Giżycko, największe miasto na szlaku Wielkich Jezior, leżące na wąskim przesmyku pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno, przyciąga swymi naturalnymi warunkami przyrodniczymi, wyjątkowymi miejscami i ciekawymi wydarzeniami, które dostarczają pozytywnej energii i emocje.

Turystyka aktywna i sporty ekstremalne

Otaczające tereny to wymarzone miejsce do uprawiania turystyki aktywnej i sportów ekstremalnych. Zwolennicy aktywnego spędzania czasu mogą zdecydować się na pieszą wędrówkę lub wyprawę rowerową wokół jeziora Niegocin, czy Twierdzy Boyen. Tuż przy naszej XIX-wiecznej fortyfikacji znajduje się również WakePark i Park linowy.

Spokój, cisza, relaks, adrenalina, zabawa, aktywny wypoczynek. Czy to się wyklucza? Nie. Giżycko, to miejsce, gdzie wszystko to dostaniemy Nasza różnorodna baza turystyczna zadowoli najbardziej wymagającego gościa. Spanie pod chmurką, nad jeziorem, pod żaglami, domek w leśnej okolicy, apartament w ekskluzywnym hotelu, to wszystko w Giżycku!

Relaks i zabawa

Spokój, cisza, relaks, adrenalina, zabawa, aktywny wypoczynek. Czy to się wyklucza? Nie. Giżycko, to miejsce, gdzie wszystko to dostaniemy Nasza różnorodna baza turystyczna zadowoli najbardziej wymagającego gościa. Spanie pod chmurką, nad jeziorem, pod żaglami, domek w leśnej okolicy, apartament w ekskluzywnym hotelu, to wszystko w Giżycku!

Warto zobaczyć

Będąc w Giżycku koniecznie trzeba zobaczyć XIX-wieczną Twierdzę Boyen, niewątpliwie największą i bardzo oryginalną atrakcję (www.boyen.gizycko.pl), skrzydło zamku krzyżackiego (dziś odrestaurowana część luksusowego hotelu), XIX-wieczny most obrotowy na kanale Łuczańskim (Giżyckim), zabytkową Wieżę Ciśnień, kościół ewangelicki, gdzie w lipcu i sierpniu odbywają się słynne koncerty organowe, Pasaż Portowy i przejść kładką spacerową i nadwodną estakadą mającą 360 m długości, prowadzącą wprost na giżyckie molo (pod względem długości ustępujące w Polsce jedynie sopockiemu) i taras widokowy nad jeziorem Niegocin.

Żeglarstwo

Dzięki wyjątkowo dogodnym warunkom do uprawiania żeglarstwa, wielu wodnym przystaniom i cyklicznym imprezom regatowym, Giżycko przez wielu (słusznie) określane jest mianem Wodniackiej Stolicy Polski. Giżycko posiada nowoczesny, największy na Mazurach port pasażerski i jachtowy Ekomarina nad jez. Niegocin.

Regaty

Giżycko to mekka prawdziwych żeglarzy. Wodniacy mogą wypoczywać, doskonalić swoje umiejętności na wspaniałych akwenach, czy też brać udział w wielu imprezach regatowych. W Giżycku rozgrywany jest Puchar Trzech Ryb ENERGA SAILING CUP, największa impreza żeglarska na Mazurach z udziałem ponad 200. młodych zawodników, walczących o kwalifikację do Mistrzostw Świata i Europy, Festiwal Sportów Wodnych Osób z Niepełnoprawnością największy taki festiwal w Europie, Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych jedna z największych imprez żeglarskich na śródlądziu z corocznym udziałem blisko 100 załóg, Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasie DZ najtrudniejsze w Polsce regaty śródlądowe rozgrywane w formule dwudziestoczterogodzinnego wyścigu non-stop.

Kultura

Bardzo interesująca jest giżycka oferta kulturalna. Tradycyjnie w pierwszy weekend maja następuje Wielkie Otwarcie Sezonu z widowiskową Paradą jednostek pływających, latem nad Niegocinem królują szantowe i jazzowe klimaty, na Jarmarku św. Brunona moc kulinariów, Święto Twierdzy Boyen to wyjątkowe inscenizacje i możliwość spotkania z rekonstruktorami, Ekomarina gości najważniejsze wydarzenia żeglarskie na szlaku Wielkich Jezior, tu można zobaczyć oldtimery, a z plaży obserwować możemy zawsze w pierwszy weekend sierpnia pokazy lotnicze Mazury AirShow. W Giżycku nie brakuje koncertów gwiazd polskiej sceny muzycznej i kabareciarzy. Zapraszamy też na widowiskowy koncert muzyki dawnej w plenerze, czyli Giżycko Baroque Festival z pokazem sztucznych ogni na Pasażu Portowym, który jest kontynuacją Lata z G.F. Händlem. Nie zabraknie też plenerowych pokazów filmowych w Ekomarinie.

Te i wiele innych atrakcji Giżycko przygotowało dla Państwa. Zapraszamy. Szczegóły kalendarza znajdują się na stronie miasta gizycko.pl i mojegizycko.pl. Warto skorzystać również z bezpłatnej aplikacji na urządzenia mobilne Moje@Giżycko. Baza turystyczna dostępna jest na gizycko.pl oraz na stronie Centrum Promocji i Informacji Turystycznej www.gizycko.turystyka.pl.

W tym roku oczywiście szczególnie zapraszamy do Giżycka na wyścig z serii Milko Mazury MTB – już 19 maja  „BITWA O TWIERDZĘ BOYEN”!

 

facebook.com/kursnagizycko

Galeria zdjęć

Fot. UM Giżycko mojegizycko.pl / Fotografia Tomasz Karolski

Sponsor tytularny

Sponsor strategiczny

Partner strategiczny

Sponsor główny

Partner główny

Sponsor lokalny

Patronat medialny