Ważne: Korzystając z naszego serwisu akceptujesz używanie ciasteczek. Ok  Czytaj więcej.


23-05-2019

Trasa Bitwy o Twierdzę Boyen to charakterystyczna dla Giżycka runda o długości ok.  10 kilometrów z profilem trasy rodem z rasowego cross country.  Sekcje techniczne w postaci ciekawych singletracków poprowadzonych po wzgórzach św. Brunona po opadach deszczu dały mocno w kość wszystkim startującym. Zawodnicy mieli kolejno do pokonania na dystansie PRO - 41,6 km, Expert - 31,2 km oraz Hobby - 20, 8 km.

 

Na dystansie Pro zwyciężył Piotr Kryński z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, który 4 rundy przejechał z czasem 02:02:28. Tuż za nim wjechał Andrey Dianov z Aeon Scott Team. Trzecie miejsce zajął Marcin Mróz z Mtb Ełk- Prostki.

W kategorii Expert triumfował Michał Wróblewski - Szprycha Giżycko, na drugim uplasował się Grzegorz Maleszka z Renault Team a na trzecim Krzysztof Kindrasz -Szprycha Giżycko (01:34:55).

W kategorie kobiet zwycięża Ewelina Bojdzińska z Velcredo, tuż za nią linię mety przekracza Marta Raszkiewicz z Centrum Rowerowe Olsztyn Team. Ostatnie miejsce na podium zajmuje Magda Chmielewska  z Centrum Rowerowe Olsztyn Team.

Pierwszy na metę w kategorii Hobby wjechał Dawid Bojarczak z Agr Podlasie, za nim Bartosz Zięba z Kramer S.A.. Trzecie miejsce przypadło Paweł Lenkiewicz  z 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana. W kobietach zwycięża Gabriela Janowicz z MDK UKS Przyjaźń, drugie miejsce wywalczyła Małgorzata Zembrzuska z Kramer S.A., podium zamyka Urszula Judycka z Kramer S.A.

W ramach Bitwy o Twierdzę Boyen odbyły się wyścigi Nickelodeon Race i Strider Cup Mazury MTB. Zmagania najmłodszych są zawsze bardzo emocjonujące.

Nickelodeon Race 1 wygrał Olaf  Półkośnik z Pie3cki Team, na drugim miejscu uplasował się Marcel Rudziński  z Twister Team a na trzecim Aleksander Gąsiewski z MTB Ełk - Prostki. W kategorii dziewczynek prym wiodła Michalina Grędzińska, następnie Wiktoria  Bełbot i Julia Brodowska.

W wyścigu Nickelodeon Race 2 zwyciężył Wiktor Jakubiak z MSR Mrągowo, drugie miejsce przypadło Maksymilianowi Orłowskiemu ze Szkółki Kolarskiej Glob - Metal Mrągowo, trzecie miejsce zajął Wiktor Kajetaniak z tego samego teamu. W kategorii dziewczynki pierwsze miejsce przypadło Mai Kateszczenko z MTB Ełk - Prostki, drugie miejsce Patrycja Żebrowska z MTB Ostróda Team, podium zamyka Nikola Justynowicz.

Wyścigi Nickelodeon Race 3 wygrał Maciej  Parzych z MSR Mrągowo, drugi był Michał Polewaczyk ze Szkółki Kolarskiej Glob - Metal Mrągowo, a trzeci Kamil Gutowski z MTB Ełk - Prostki.  W kategorii dziewczynek pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Gruszczewska, drugie Karolina Sowa a trzecie Oliwia Giak z  LOTTO Bike Team Olsztyn.

Wyścig Strider Racing Mazury MTB jak zawsze cieszyły się ogromnym powodzeniem zarówno wśród małych zawodników, jak i kibiców, którzy licznie kibicowali.

Fanów mazurskiego ścigania zapraszamy na czwarty etap Milko Mazury MTB do Szczytna, gdzie 2 czerwca odbędzie się wyścig Krzyżacka Historia.

Mazury MTB to jedno z wielu wydarzeń organizowanych w ramach wspólnej akcji „Rowerowe Mazury”. Kampanię promującą rowerowy potencjał Mazur współtworzy m.in. Giżycko, Mrągowo, Mikołajki i koordynator Mazury MTB stowarzyszenie Luz Grupa.

Wyniki:

Pro, Kat. Open Mężczyzn:

 1. Piotr Kryński, Volkswagen Samochody Użytkowe Mtb Team, 02:02:28
 2. Andrey Dianov, Aeon Scott Team, 02:04:40
 3. Marcin Mróz, Mtb Ełk- Prostki, 02:05:09

Expert, Kat. Open Mężczyzn

 1. Michał Wróblewski, Szprycha Giżycko, 01:32:29
 2. Grzegorz Maleszka, Renault Team, 01:32:29
 3. Krzysztof Kindrasz, Szprycha Giżycko, 01:34:55

Expert, Kat. Open Kobiet

 1. Ewelina Bojdzińska, Velcredo, 02:07:23
 2. Marta Raszkiewicz, Centrum Rowerowe Olsztyn Team, 02:14:18
 3. Magda Chmielewska, Centrum Rowerowe Olsztyn Team, 02:15:22

Hobby, Kat Open Mężczyzn

 1. Dawid Bojarczak, Agr Podlasie, 01:05:17
 2. Bartosz Zięba, Rowerowy Lidzbark Racing Team, 01:06:39
 3. Paweł Lenkiewicz, 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana, 01:06:54

Hobby, Kat Open Kobiet

 1. Gabriela Janowicz, Mdk Uks Przyjaźń, 02:01:14
 2. Małgorzata Zembrzuska, Kramer S.A., 02:05:21
 3. Urszula Judycka, Kramer S.A., 02:20:53

Organizator:

Stowarzyszenie Luz Grupa

Sponsor tytularny:

Milko

Partnerzy:

Miasto Giżycko

Twierdza Boyen

Hotel St. Bruno


Sponsor tytularny

Sponsor strategiczny

Partner strategiczny

Sponsor główny

Partner główny

Sponsor lokalny

Patronat medialny