Ważne: Korzystając z naszego serwisu akceptujesz używanie ciasteczek. Ok  Czytaj więcej.

Wielki Finał Milko Mazury MTB w Mrągowie

08-10-2021

W pierwszy weekend października odbyły się ostatnie w tym sezonie wyścigi w ramach cyklu Milko Mazury MTB 2021. Areną rywalizacji finałowej edycji zostało Miasteczko Westernowe Mrongoville i pięknie położone tereny Nadleśnictwa Mrągowo, Gminy Mrągowo oraz Parku Słowackiego należącego do kompleksu leśnego Miasta Mrągowa. Na miejscu odbyła się nie tylko rywalizacja sportowa, ale również dekoracja najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej mazurskiego cyklu.

Szósty sezon tych  emocjonujących wyścigów rozpoczął się dość późno, bo dopiero w ostatni weekend maja w Iławie, aby kolejno zawitać do Piecek, Mikołajek, Bike Parku Poręby w Mrągowie, Pasymia, Giżycka, Rynu, Węgorzewa oraz dobić do brzegu w Mrągowie.

Śladami Billego Kida dla Artura Sowińskiego

Dość nieoczekiwanie w finałowej edycji Milko Mazury MTB wystartował Artur Sowiński. Zawodnik Pogoni Mostostal Puławy to specjalista od wyścigów na szosie. Jak pokazuje wynik, Artur na rowerze górskim radzi sobie równie dobrze. Na najdłuższym dystansie PRO, Artur Sowiński (Michelin Team) zdecydowanie zwyciężył i stanął na najwyższym stopniu podium. Za nim na drugim miejscu uplasował się Dominik Jakubowski (Kolarski EU More Cycling Koło-Koła), a na trzecim Grzegorz Maleszka (Dachland Centrum Rowerowe Olsztyn Team).

- „W tym sezonie jestem tu pierwszy raz, ale parę lat temu też tu byłem. Naprawdę, bardzo fajna impreza. Mój docelowy sezon to kolarstwo szosowe, ale z miłą chęcią wpadam tu na leśne trasy.” -  mówi Artur Sowiński.

Bartek Klus i Ania Kołatka bezkonkurencyjni w Expercie

Na dystansie Expert swoje czwarte zwycięstwo odniósł Bartłomiej Klus (Mlepol Team), który wyprzedził Adriana Piłata i Przemysława Michalczyka (EVANLITE).

W kobiecej stawce ton rywalizacji nadała Anna Kołatka (3S BIKE TEAM CIECHANÓW), która zdecydowanie zwyciężyła finałową edycję, pokonując Martę Raszkiewicz (Dachland Centrum Rowerowe Olsztyn Team) i Gabrielę Janowicz ( Piasecki Concept).

Drużyna Mlekpol Team w Expercie rozbiła bank i stanęła na pierwszym miejscu podium aż 3 razy. W kategoriach wiekowych EM6 – Wiesław Grala, EM5 – Wiesław Zalewski, EM3 – Bartłomiej Klus.  W wyścigu HOBBY w kategorii HM5 3 miejsce zajął Sławomir Charubin.

Hobby pełne niespodzianek

Dystans Hobby najszybciej pokonał Hadrian Gruszczewski (MKK - Mława), finiszując przed Bartłomiejem Chodaniem  (Szprycha Giżycko) i Michałem Kopeć (MK STUDIO FRYZJERSKIE MARTA KOPEĆ).

W rywalizacji kobiet na pierwszym miejscu uplasowała się Emilia Andrzejczyk. Drugie miejsce zajęła Magdalena Kołodziejczyk (OSP Krutyń) wyprzedzając Katarzynę Deptyłę (kk24h).

Finałowa edycja wyłoniła zwycięzców w Klasyfikacji Generalnej cyklu.

W wyścigu PRO zdecydowanie zwyciężył Marcin Białobłocki (Bialoblocki ProCoaching). Marcin zwycięstwo w tzw. „generalce” przypieczętował już w Węgorzewie, gdzie wygrał swój piąty wyścig. W finałowej edycji nie startował, gdyż był już w podróży do Serbii, gdzie wywalczył tytuł Mistrza Świata w kolarstwie szosowym, w kategorii Masters. Drugie miejsce w Pro przypadło Kamilowi Kuszmidrowi (Catana Wyszków), trzecie miejsce na podium zajął Michał Wróblewski (Szprycha Giżycko).

W wyścigu Expert zwyciężył Bartłomiej Klus (Mlekpol Team) przed Adrianem Piłatem i Wojciechem Damięckim (KP PSP Mrągowo). W rywalizacji kobiet zdecydowanie wygrała Anna Kołatka (3S BIKE TEAM CIECHANÓW), pokonując Martę Raszkiewicz (Dachland Centrum Rowerowe Olsztyn Team) i Gabrielę Janowicz ( Piasecki Concept).

Rywalizacja w wyścigu Hobby toczyła się do samego końca. Ostatecznie zwyciężył Hadrian Gruszczewski (MKK – Mława). Walka o drugie miejsce rozstrzygnięta na ostatnich centymetrach ostatniego wyścigu. O błysk szprychy drugie miejsce klasyfikacji generalnej zajął Bartłomiej Chodań (Szprycha Giżycko) wygrywając z Michałem Kopeć (MK STUDIO FRYZJERSKIE MARTA KOPEĆ).

Drużynowa Klasyfikacja Generalna

Ostatni etap mocno namieszał też w Drużynowej Klasyfikacji Generalnej cyklu. Selektywna trasa mocno rozbiła wszystkie peletony, a duże różnice czasowe na mecie miały wpływ na punktację końcową. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna Szprycha Giżycko. Drugie miejsce przypadło ekipie Dachland Centrum Rowerowe Olsztyn Team. Trzecie miejsce w tym zaszczytnym gronie zajęła drużyna Cryospace Olsztyn. W Drużynowej Klasyfikacji Generalnej sklasyfikowano aż 52 drużyny.

Drużyna Mlekpol Team na bardzo dobrym, siódmym miejscu. Bartek Klus wygrywa Expert. Wiesław Grala wygrywa kategorię EM6, Wiesław Zalewski trzeci w kategorii EM5.

Wręczyliśmy bluzy Super Mazura!

Dla najwytrwalszych zawodników przygotowano pamiątkowe bluzy sportowe Super Mazury 2021. Otrzymali je zawodnicy którzy ukończyli wszystkie etapy Milko Mazury MTB 2021.

Super Mazurzy wyścigów PRO, EXPERT, HOBBY

Super Mazurzy wyścigów Łaciate Junior Race - Liga Szkółek Kolarskich i FUN

Widzimy się za rok!

- Zakończyliśmy Milko Mazury MTB 2021. Rozegraliśmy dziewięć dwudniowych etapów. Świetna frekwencja i bardzo dobre opinie zawodników i ich rodzin świadczą o tym, że wypracowaliśmy bardzo dobry sezon. - mówi Arkadiusz Cała, organizator Milko Mazury MTB. -  Wszystkich fanów kolarstwa górskiego zapraszam na Mazury. Sezon 2022 będzie wyjątkowy! Już teraz szykujcie formę i śledźcie naszą stronę, na której umieszczać będziemy informację o lokalizacjach i terminach kolejnych etapów.

Milko Mazury MTB to największe tego typu zawody w północnej Polsce. Są odpowiednią propozycją zarówno dla doświadczonych kolarzy, jak i osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rywalizacją sportową na dwóch kółkach. Oprócz czterech dystansów podczas każdej odsłony cyklu na uczestników czekały malownicze tereny Mazur oraz masa emocji.

Zmaganiom głównym towarzyszyły wyścigi Łaciate Junior Race – Liga  Szkółek Kolarskich oraz warsztaty i wyścigi najmłodszych na rowerkach biegowych w ramach Łaciate Junior Strider Racing.

Łaciate Junior Strider Racing

Łaciate Junior Race – Liga  Szkółek Kolarskich

Świetne wyniki Mlekpol Team

Drużyna Mlekpol Team zajęła 7 miejsce w Drużynowej Klasyfikacji Generalnej. To bardzo dobry wynik. Systematyczną i dobrą jazdą pokonali dużo mocnych amatorskich zespołów kolarskich.

Bartek Klus - zwycięzca Klasyfikacji Generalnej wyścigu EXPERT

Igor Kubacki

Podczas wyścigów Milko Mazury MTB wszystkim uczestnikom i ich rodzinom serwowano produkty Milko i Łaciate Junior.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Luz Grupa.

Finał Milko Mazury MTB Etap 10 Mrągowo organizowany był przy współpracy z Urzędem Miasta Mrągowa, Gminą Mrągowo i Miasteczko Westernowe Mrongoville.

Sponsorem tytularnym cyklu jest marka Milko.
Sponsor strategiczny: Łaciate
Sponsor główny: Lotto.
Partner Strategiczny: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko – Mazurskiego
Partner Strategiczny: Strider Polska