Ważne: Korzystając z naszego serwisu akceptujesz używanie ciasteczek. Ok  Czytaj więcej.


28-06-2019

W pierwszą niedzielę wakacji z samego centrum Mikołajek wystartował Milko Mazury MTB Etap 5 – W Krainie Króla Sielaw. Do pokonania mieli malowniczą trasę poprowadzoną z Placu Wolności przez kładkę pieszą nad jeziorem Mikołajskim, wzdłuż kompleksu hoteli, do części jednego z największych kompleksów leśnych Polski – Puszczy Piskiej. Zawodnicy przejechali przez niespotykane nigdzie indziej single, poprowadzone po stromych wzgórzach jeziora Mikołajskie i Bełdany.

 

Dystans Pro zdominowali zawodnicy Cryospace Olsztyn. W walce o dwa pierwsze miejsca na podium decydowały setne sekundy. Ostatecznie pierwszy linię mety przekroczył Jarosław Wołosiuk (czas:02:45:57)  a za nim Andrzej Poczopko (czas:02:45:57). Trzecie miejsce zajął ku zaskoczeniu kibiców Piotr Kryński z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team (czas:02:54:29).

- “Dystans Pro na Milko Mazury MTB dał mi w kość. Dawno nie jechałem tak ciężkiego wyścigu, 84 km w upale, po mazurskich górach z wymagającą konkurencją. Organizator jak zwykle stanął na wysokości zadania, trasa świetnie oznaczona choć niestety zdarzyło mi się pomylić drogę. No cóż bywa i tak” – mówi Piotr Kryński. - Duże skurcze zaskutkowały tym że na ostatnim okrążeniu nie utrzymałem koła dla czołówki, która mi uciekła. I tak jestem bardzo zadowolony z tego wyścigu, z pewnymi przygodami takie miejsce jest dość satysfakcjonujące, dziękuję dla sponsorów i trenera za przygotowanie i wsparcie – dodaje zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. 

Najlepszy na dystansie Expert (56 km) okazał się Karol Ostaszewski  (Warszawski Klub Kolarski). Drugie miejsce wywalczył Grzegorz Maleszka (Renault Team), zaś trzecie Paweł Ciunel  (Centrum Rowerowe Olsztyn Team). Wśród kobiet bezkonkurencyjna była juniorka z Litwy Kornelija Kertenyte (Sprint-Rowery.pl). Drugie miejsce zajęła Anna Ostrowska (T4B BIKE TEAM) a trzecie Katarzyna Ebert.

W Mikołajkach na trasę dystansu hobby o długości 28 km wyruszyło 118 zawodników. Pierwszy linie mety przekroczył Daniel Pepla (Renault Team), drugi Łukasz Perkowski (Auto-Rekin) a trzeci Dawid Bojarczak (AGR Podlasie). Wśród kobiet triumfowały: Aleksandra Doianova (West MTB Team), Tatiana Mrowiec oraz Katarzyna Salik (Augustów MTB Team). 

Na kolejny etap Milko Mazury MTB zapraszamy do Wilkas, gdzie 7 lipca odbędzie się wyścig Rowerowy Port z Serca Mazur. Dwa tygodnie  później, w dniach 19-22 lipca do Mrągowa, gdzie odbędą się  Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim XCO / XCR Mrągowo. Tym razem areną zmagań będą tereny Mrongoville Family Town. Do rywalizacji na wymagającej i technicznej trasie stanie czołówka polskiego kolarstwa górskiego, reprezentująca najlepsze krajowe kluby. Oprócz wyścigów głównych kibicować będziemy mogli kolarzom we wszystkich kategoriach wiekowych, od młodzika po kategorie Masters. Przygotowane zostaną imprezy towarzyszące, m.in. Mistrzostwa Polski Strider dedykowane najmłodszym uczestnikom, połączone z animacjami dla dzieci na torze Strider Zone. Imprezą towarzyszącą będą również wyścigi w ramach Milko Mazury MTB, Mistrzostwa Polski Strider i Mistrzostwa Polski Dziennikarzy.

Zapraszamy do zapisów  https://www.mazurymtb.pl/zawody/rejestracja 

Wyniki Milko Mazury MTB 5 Etap Mikołajki - W krainie Króla Sielaw:

Pro, Kat. Open Mężczyzn:

 1.     Jarosław Wołosiuk, Cryospace Olsztyn, 02:45:57
 2.     Andrzej Poczopko, Cryospace Olsztyn, 02:45:57
 3.      Piotr Kryński, Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, 02:54:29

Expert, Kat. Open Mężczyzn

 1.     Karol Ostaszewski, Warszawski Klub Kolarski, 01:53:43
 2.     Grzegorz Maleszka, Renault Team, 01:53:45          
 3.     Paweł Ciunel, Centrum Rowerowe Olsztyn Team, 01:54:51

Expert, Kat. Open Kobiet

 1.     Kornelija, Kertenyte Sprint-rowery.pl, 02:18:33 
 2.     Anna Ostrowska, T4B BIKE TEAM, 02:19:01       
 3.     Katarzyna Ebert, 02:24:27

Hobby, Kat Open Mężczyzn

 1.     Daniel Pepla, Renault Team, 01:01:43
 2.     Łukasz Perkowski, Auto-Rekin, 01:01:52
 3.     Dawid Bojarczak, AGR Podlasie, 01:01:54

Hobby, Kat Open Kobiet

 1.     Aleksandra Doianova, West MTB Team, 01:20:58
 2.     Tatiana Mrowiec, 01:21:16
 3.        Katarzyna Salik, Augustów MTB Team 01:23:49

 

Organizator:

Stowarzyszenie Luz Grupa

 

Partnerzy:

Miasto Mikołajki

Centrum Kultury Kłobuk

Nadleśnictwo Maskulińskie


Sponsor tytularny

Sponsor strategiczny

Partner strategiczny

Sponsor główny

Partner główny

Sponsor lokalny

Patronat medialny