Ważne: Korzystając z naszego serwisu akceptujesz używanie ciasteczek. Ok  Czytaj więcej.

Wyścig o Niedźwiedzią Łapę

Miejscowość Mrągowo
Data rozpoczęcia 15.09.2019 09:00

Wyścigi

Start: 10:00


Zgłoszeni

Imię Nazwisko Kategoria wiekowa Klub
Karol Balcerczyk JR 3 SZKÓŁKA KOLARSKA GLOB- METAL MRĄGOWO
Dominik Brodzik JR 3 SZKÓŁKA KOLARSKA GLOB- METAL MRĄGOWO
Oskar Duszak JR 3 MSR MRĄGOWO
Oliwia Giak JR 3 LOTTO Bike Team Olsztyn
Bartosz Gut JR 3 SZKÓŁKA KOLARSKA GLOB- METAL MRĄGOWO
Kamil Gutowski JR 3 MTB EŁK- PROSTKI
Filip Muszak JR 3 MTB EŁK- PROSTKI
Patryk Okrągły JR 3
Wiktor Pichler JR 3 SZKÓŁKA KOLARSKA GLOB- METAL MRĄGOWO
Mateusz Ponichtera JR 3 MSR MRĄGOWO
Kacper Siergiej JR 3
Patryk Sobociński JR 3
Karolina Sowa JR 3 SZKÓŁKA KOLARSKA GLOB- METAL MRĄGOWO
Nina Szulińska JR 3 MTB EŁK- PROSTKI
Sebastian Szumski JR 3 MTB EŁK- PROSTKI

Start: 10:20


Zgłoszeni

Imię Nazwisko Kategoria wiekowa Klub
Gabriel Brodzik JR 2
Zuzanna Deptuła JR 2 KK24h
Szymon Głogowski JR 2 SZKÓŁKA KOLARSKA GLOB- METAL MRĄGOWO
Wiktor Jakubiak JR 2 MSR MRĄGOWO
Tomasz Janowski JR 2 MTB Ostróda Team
Wiktor Kajetaniak JR 2 SZKÓŁKA KOLARSKA GLOB- METAL MRĄGOWO
Oliwier Kalista JR 2 SZKÓŁKA KOLARSKA GLOB- METAL MRĄGOWO
Maja Kateszczenko JR 2 MTB EŁK- PROSTKI
Mikołaj Małż JR 2
Maksymilian Orłowski JR 2 SZKÓŁKA KOLARSKA GLOB- METAL MRĄGOWO
Hubert Sokołowski JR 2 Centrum Rowerowe Olsztyn Team
Filip Tarasewicz JR 2
Aleksander Walinowicz JR 2 SZKÓŁKA KOLARSKA GLOB- METAL MRĄGOWO
Aleksander Wołosz JR 2 SZKÓŁKA KOLARSKA GLOB- METAL MRĄGOWO
Patrycja Żebrowska JR 2 MTB Ostróda Team

Start: 10:40


Zgłoszeni

Imię Nazwisko Kategoria wiekowa Klub
Wiktoria Bełbot JR 1
Szymon Bokuniewicz JR 1 Auto-Rekin
Julia Brodowska JR 1
Filip Buczkowski JR 1
Szymon Chętnik JR 1
Aleksander Gąsiewski JR 1 MTB EŁK- PROSTKI
Kacper Górecki JR 1
Michalina Grędzińska JR 1
Aleksander Judycki JR 1 KRAMER S.A.
Bartosz Kosior JR 1
Wiktor Kucharczyk JR 1
Patryk Kuczyński JR 1 CYKLON KĘTRZYN
Katarzyna Małż JR 1
Łukasz Paliwoda JR 1
Pola Rumińska JR 1 MTB Ostróda Team
Wiktor Schillo JR 1 SZKÓŁKA KOLARSKA GLOB- METAL MRĄGOWO
Anna Supińska JR 1 MTB EŁK- PROSTKI
Jakub Szydlik JR 1
Michał Tarasiewicz JR 1
Oskar Taraszkiewicz JR 1 SZKÓŁKA KOLARSKA GLOB- METAL MRĄGOWO
Błażej Wróblewski JR 1 Szprycha Giżycko

Start: 11:30


Zgłoszeni

Imię Nazwisko Kategoria wiekowa Klub
Piotr Bienenda PRO M3 Centrum Rowerowe Olsztyn Team
Bartosz Grędziński PRO M3 Kross Staff Team
Dovydas Grigaitis PRO M2 Visma Lietuva
Łukasz Gukiewicz PRO M3 Velcredo
Paweł Koźmiński PRO M4 Michelin Team
Marcin Lipiński PRO M3 OLIKOM TEAM
Krzysztof Majkowski PRO M2 T4B BIKE TEAM
Bartek Męziński PRO M3 Finisher Warmia MTB
Grzegorz Ostrowski PRO M5 T4B BIKE TEAM
Mateusz Wiszniewski PRO M3 wtw-poland.com
Jarosław Wołosiuk PRO M3 Cryospace Olsztyn
Kamil ŁOPATEK PRO M3 Cryospace Olsztyn

Start: 11:45


Zgłoszeni

Imię Nazwisko Kategoria wiekowa Klub
Abdallah Ait Si Bayh EM2 Michelin Team
Rafał Banul EM4 Cryospace Olsztyn
Ewelina Bojdzińska EK3 Velcredo
Bartek Borkowicz EM3
Lech Brochacki EM5 MTB EŁK- PROSTKI
Adam Buczyński EM4 Centrum Rowerowe Olsztyn Team
Azuolas Butautas EMJ Sprint-rowery.pl
Tomasz Chabowski EMJ Akademia Kolarstwa Olsztyn
Magda Chmielewska EK2 Centrum Rowerowe Olsztyn Team
Wojciech Damięcki EM2 STRAŻ POŻARNA MRĄGOWO
Krzysztof Dębski EM3 Michelin Team
Arkadiusz Domel EM3 Centrum Rowerowe Olsztyn Team
Tomek Dudziński EM3 CYKLON KĘTRZYN
Małgorzata Ejchart EK3 VIRTUALBIKE.PL
Piotrek Kaczyński EM4 STRAŻ POŻARNA MRĄGOWO
Adam Kamiński EM4
Maciej Karwowski EM4 MLEKPOL TEAM
Krzysztof Kindrasz EM3 Szprycha Giżycko
Bartłomiej Klus EM3 MLEKPOL TEAM
Krzysztof Krygielski EM4 Cryospace Olsztyn
Maciej Krysztoforski EM3 Velcredo
Grzegorz MALESZKA EM4 Renault Team
Zenon Malinowski EM6 MLEKPOL TEAM
Przemysław Michalczyk EM3 Renault Team
Mariusz Nadany EM2 SKK Sokół
BartŁomiej Nalazek EM2 STRAŻ POŻARNA MRĄGOWO
Anna Ostrowska EK5 T4B BIKE TEAM
Andrzej Paczkowski EM3 VIRTUALBIKE.PL
Adam Ptasiński EM4 Milsport BLU Team
Daniel Radzki EM3 Michelin Team
Marta Raszkiewicz EK3 Centrum Rowerowe Olsztyn Team
Piotr Roman EM4 Akademia Kolarstwa Olsztyn
Michał Rosiński EM4
Bartosz SAMUL EMJ SZKÓŁKA KOLARSKA GLOB- METAL MRĄGOWO
Rafał Skorobogaty EM3 Centrum Rowerowe Olsztyn Team
Dariusz Sudoł EM4 Akademia Kolarstwa Olsztyn
Edgaras Svegzda EM1 Sprint-rowery.pl
Wojciech Syrwid EM4
Kacper TARASZKIEWICZ EMJ SZKÓŁKA KOLARSKA GLOB- METAL MRĄGOWO
Karol Trzciński EM3 Kross Staff Team
Lukasz Twarkowski EM3
Dariusz Wisniewski EM5 Akademia Kolarstwa Olsztyn
Robert Wittlieb EM4 MTB EŁK- PROSTKI
Michał Wróblewski EM3 Szprycha Giżycko
Stanisław Zaborowski EM2 MTB Zielona Lipa
Witold Zagożdżon EM5 Centrum Rowerowe Olsztyn Team
Wiesław Zalewski EM5 MLEKPOL TEAM
Marcin Żuczkowski EM4 Centrum Rowerowe Olsztyn Team
Rafał Żuralski EM3
Łukasz Łukaszewski EM3 Szprycha Giżycko

Start: 11:55


Zgłoszeni

Imię Nazwisko Kategoria wiekowa Klub
Paweł Antoniak HM3 OLIKOM TEAM
Łukasz Belka HM3
Jakub Berliński HM3 Condensa Osuszanie Budynków
Marta Białkowska HK3
Marcin Bielski HM3 GRUPETTO Mrągowo
Bartosz Bogucki HM3 Michelin Team
Łukasz Bokuniewicz HM3 Auto-Rekin
Rafał Boroński HM3
Bartek Brynski HM5
Wojciech Buła HM2
Sławomir Charubin HM5 MLEKPOL TEAM
Mateusz Chmielewski HM2 MTB EŁK- PROSTKI
Bartłomiej Chodań HM2
Tomasz Damięcki HM4
Jan Deptuła HM4 KRAMER S.A.
Ewelina Domin HK2
Marek Ejzemberg HM4 Extreme Sport Ostrołęka
Marek Ejzemberg HM4 Xtreme Sport Ostrołęka
Grzegorz Fijałkowski HM2
Krzysztof Gąsiewski HM3 MTB EŁK- PROSTKI
Maciej Gęsicki HM1 Szczytno MTB Trails - Rowerowy Sam
Marek Giak HM3 LOTTO Bike Team Olsztyn
Łukasz Gorbacz HM4
Zenon Gołębiowski HM6 OLIKOM TEAM
Bartłomiej Gołębiowski HM5
Krystian Gurba HM3 UNIPRO-BUD ELBLĄG
Tomasz Gutowski HM6 Akademia Kolarstwa Olsztyn
Piotr Jankowski HMJ wtw-poland.com
Gabriela Janowicz HKJ MDK UKS PRZYJAŹŃ
Marek Janowski HM3 MTB Ostróda Team
Urszula Judycka HK3 KRAMER S.A.
Maciej Judycki HM3 KRAMER S.A.
Marcin Judycki HM3 KRAMER S.A.
Feliks Kaczanowski HM6 OSP Krutyń
Tomasz Kochański HM3 Akademia Kolarstwa Olsztyn
Adam Kontakiewicz HM4
Tomasz Kopciewski HM4
Grzegorz Kornacki HM3
Edward Kowalewski HM6 OLIKOM TEAM
Magdalena Kołodziejczyk HK2
Eryk Krysiewicz HM1
Sławiomir Kusajda HM5
RadosŁaw Kusiek HM4 STRAŻ POŻARNA MRĄGOWO
Nikodem LEWAKOWSKI HMJ SZKÓŁKA KOLARSKA GLOB- METAL MRĄGOWO
Rafał Molenda HM3 Szprycha Giżycko
Łukasz Nalewajk HM3 wtw-poland.com
Adam Nowakowski HM3 Hotel Krasicki MTB Olsztyn Team
Wojciech Nowalski HM3 Szprycha Giżycko
Mariusz Olchowy HM4 LOTTO Bike Team Olsztyn
MARIAN OPĘCHOWSKI HMJ MSR MRĄGOWO
Alan Orzechowski HM2
Karol Ołdakowski HM4
Maciej PARZYCH HMJ MSR MRĄGOWO
Piotr Paszkowski HM2
Andrzej Piasecki HM6 Piasecki Concept
Robert Pierzchała HM4 Centrum Rowerowe Olsztyn Team
Maciej Pogorzelski HM3 wtw-poland.com
Michał POLEWACZYK HMJ SZKÓŁKA KOLARSKA GLOB- METAL MRĄGOWO
Andrzej Postój HM6 Hotel Krasicki MTB Olsztyn Team
Grzegorz Rapczyński HM3 MTB EŁK- PROSTKI
Michał Rejzner HM3 Akademia Kolarstwa Olsztyn
Leszek Rumiński HM4 MTB Ostróda Team
Krzysztof Skórko HM4
Witold Skwarski HM6 Hotel Krasicki MTB Olsztyn Team
Bartosz Smoługa HM4
Michał Śnietka HM1
Wiktor SoboŃ HM2
Wojciech Sowa HM5 Szprycha Giżycko
Bartosz Staszałek HM3
Tomasz Sternicki HM4 GRUPETTO Mrągowo
Krzysztof Świderek HM3
Piotr Świderek HM2
Marcin Szczesny HM3 wtw-poland.com
Zdzisław Szklarski HM4 KK24h
Piotrek Szymański HM3 STRAŻ POŻARNA MRĄGOWO
Filip Tomaszewski HMJ
Mariusz Tomaszkiewicz HM3 Akademia Kolarstwa Olsztyn
Marcin Trykacz HM4 Szprycha Giżycko
Maxim Vasilevsky HM3
Wojciech Wyszyński HM4
Grzegorz Zaranko HM4 OLIKOM TEAM
Michał Zaranko HM1 OLIKOM TEAM
Robert Żebrowski HM4 MTB Ostróda Team
Bartosz ZIĘBA HM1
Grzegorz Zielinski HM4
Tolek Żurawski HM4
Dawid Łosowski HM4

Start: 12:00


Zgłoszeni

Imię Nazwisko Kategoria wiekowa Klub
Ksawery Krajewski SR 1
Adam Kuczyński SR 1
Jan Marcinkjan SR 1 MSR MRĄGOWO

Start: 12:10


Zgłoszeni

Imię Nazwisko Kategoria wiekowa Klub
Alicja Giak SR 2 LOTTO Bike Team Olsztyn
Kacper Kleszcz SR 2
Oskar Kucharczyk SR 2
Kalina Kur SR 2
Teodor Majcher SR 2
Jan Mierkowski SR 2
Antoni Sobieraj SR 2
Filip Suchodolski SR 2
Maria Zawrotna SR 2
Julian Żyjewski SR 2

Start: 12:20


Zgłoszeni

Imię Nazwisko Kategoria wiekowa Klub
Julia Bełbot SR 3
Maksymilian Judycki SR 3 KRAMER S.A.
Marcel Kleszcz SR 3
Teodor Klus SR 3
Jan Krugły SR 3
Aureliusz Maj SR 3
Lea Pierwocha SR 3
Iga Szklarska SR 3 KK24h
Wiktor Tarczyluk SR 3
Maksymilian Wołosz SR 3

Start: 12:30


Zgłoszeni

Imię Nazwisko Kategoria wiekowa Klub
Marcel Bogucki SR 4 Michelin Team
Mikołaj Krajewski SR 4
Nina Kuczyńska SR 4 CYKLON KĘTRZYN
Alojzy Majcher SR 4
Zofia Zawrotna SR 4

Opis

Po roku nieobecności wracamy z maratonem do Mrągowa...
Wracamy i to z jakim wyścigiem.
"Wyścig o Niedźwiedzią Łapę" to pozycja obowiązkowa w kalendarzu każdego szanującego się kolarza górskiego.

  • Lubisz ciężką jazdę pod górę?
  • Uśmiechasz się widząc zapierający dech w piersiach zjazd?
  • Szukasz wyzwań i chcesz zmierzyć się z niesamowitą trasą ?

TEN WYŚCIG JEST DLA CIEBIE !!!

Nasze Sportowe Miasteczko Milko Mazury MTB rozbijemy pod słynnym Amfiteatrem nad jeziorem Czos, a Wasze zmagania uhonorujemy uroczystą dekoracją na scenie amfiteatru.
Na trasie czekać na Was będą niesamowite singletrack'i, strome podjazdy, efektowne zjazdy i fantastyczne widoki. Odwiedzicie Górę Czterech Wiatrów, Bike Park Poręby i polatacie trawersem po stromych zboczach nad jeziorem Czos. Ten wyścig na zawsze zapadnie Wam w pamięci.
Bądźcie tam razem z nami.

Aktualności/Komunikaty

Komunikat Startowy Milko Mazury MTB Etap 11 Mrągowo - Wyścig o Niedźwiedzią Łapę

05-09-2019

Komunikat Startowy Milko Mazury MTB Etap 11 Mrągowo - Wyścig o Niedźwiedzią Łapę

Adres Biura Zawodów:

Amfiteatr nad jeziorem Czos

11-700 Mrągowo, ul. Jaszczurcza Góra 10

Wyścig o Niedźwiedzią Łapę to już klasyka gatunku jeśli chodzi o emocjonujące wyścigi spod szyldu Milko Mazury MTB. Wyścig charakteryzuje się niesamowitą, interwałową trasą poprowadzoną po wzgórzach jeziora Czos i Juksty. Tegoroczna trasa zostanie mocno zmodyfikowana. Dodatkowe odcinki trasy przygotowano wzdłuż brzegów jeziora Czarne i w Parku Słowackiego.

Cała trasa to majstersztyk, jeśli chodzi o maratony MTB organizowane w środkowej i północnej Polsce. Dwie trasy, pierwsza duża o długości 34 kilometry i sumie przewyższeń oscylujących w okolicach 800 metrów i druga, krósza o długości 21,5 kilometry i sumie przewyższeń oscylujących w okolicach 400 metrów stanowi o pozimie trudności jaki stoi przed zawodnikami biorącymi udział w tym niesamowitym wyścigu.

Bazę wyścigu stanowić będzie słynny Amfiteatr nad jeziorem Czos. Start i Meta zlokalizowana zostanie na terenie Amfiteatru. Wyścigom głównym towarzyszyć będa wyścigi z serii Nickelodeon Race i Strider Racing. Dla kibiców przygotowana zostanie Strefa Kibica zlokalizowana na Górze Czterech Wiatrów, do której dostac sie będzie można tramwajem wodnym - przejazd bezpłatny. 

Bądźcie tam razem z nami.

Wyścig zostanie zorganizowany na trzech dystansach.

Specyfikacja 1 rundy wyścigu PRO i EXPERT:

  • ok. 34 km 
  • ok.  800 metrów przewyższenia na 1 rundzie
  • dużo sekcji technicznych typu singletrack, kręte zjazdy i podjazdy - Bike Park Poręby
  • podłoże dość suche, zazwyczaj twarde, ziemia fajnie klei, mnóstwo wystających korzeni
  • Strefa Kibica na Górze Czterech Wiatrów
  • wyścig mocno interwałowy,

Trudność trasy w skali Milko Mazury MTB (skala:1 - 5) - 5

Wyścig PRO: 3 rundy ( duże )-  102 km
Wyścig Expert: 2 rundy ( duże ) - 68 km

Specyfikacja 1 rundy wyścigu HOBBY i E_BIKE:

  • ok. 21,5 km 
  • ok.  400 metrów przewyższenia na 1 rundzie
  • dużo sekcji technicznych typu singletrack, kręte zjazdy i podjazdy - Bike Park Poręby
  • podłoże dość suche, zazwyczaj twarde, ziemia fajnie klei, mnóstwo wystających korzeni
  • Strefa Kibica na Górze Czterech Wiatrów
  • wyścig mocno interwałowy,

Trudność trasy w skali Milko Mazury MTB (skala:1 - 5) - 4

Wyścig Hobby: 1 runda ( mała ) - 21,5 km

Trasa HOBBY na 20,7 kilometrze trasy skręca w kierunku Eko Mariny i prowadzi do mety. 

***

Trasa oznaczona niebieskimi strzałkami.

Organizator wprowadza limit wjazdu na 3 okrążenie, w wyścigu PRO do godziny 14:30.

Zalecany ogumienie: Opony z szerokim bieżnikiem, ( np. Schwalbe Racing Ralph, Rocket Ron,  )

Mapa wyścigu

 

Mapa w aplikacji strava:

https://www.strava.com/activities/2622002728 

Mapa w aplikacji veloviewer:

https://veloviewer.com/athletes/745893/activities/2622002728 

Nickelodeon Race

Trasa wyścigu Nickelodeon Race 2 i 3 prowadzić będzie po części trasy wyścigów głównych.

Wyścig Nickelodeon Race 1: 1 runda ( mała ) - ok. 1400 metrów 

Wyścig Nickelodeon Race 2: 2 rundy  - ok. 3600 metrów

Wyścig Nickelodeon Race 3: 3 rundy  - ok. 4800 metrów

Wszystkie trasy Nickelodeon Race oznaczone zostaną pomarańczowymi strzałkami.

 

 

Strider Cup Mazury MTB

Trasa Wyścigu Strider Cup Mazury MTB ustawiona zostanie na terenie Amfiteatru nad jeziorem Czos.

 

Harmonogram imprezy:

Wyścigi PRO, EXPERT i HOBBY przeprowadzone będą według następującego programu ramowego:


- godz. 8.30 - 11.10 - zapisy w Biurze Zawodów
- godz. 11:15 – ustawianie zawodników w sektorze startowych dystansu PRO
- godz. 11:30 – start zawodników dystansu PRO
- godz. 11:32 - ustawianie zawodników w sektorach start. dystansu EXPERT
- godz. 11:40 – start zawodników dystansu EXPERT

- godz. 11:42 - ustawianie zawodników w sektorach start. wyścigu E-BIKE 
- godz. 11:50 - start zawodników wyścigu E-BIKE

- godz. 11:51 - ustawianie zawodników w sektorach start. dystansu HOBBY 
- godz. 11:55 - start zawodników dystansu HOBBY

- godz. 14:30 – dekoracja zwycięzców dystansu HOBBY i wyścigu E-BIKE
- godz. 14:50 – dekoracja zwycięzców dystansu EXPERT
- godz. 15:10 – dekoracja zwycięzców dystansu PRO
- godz. 16:30 – zakończenie zawodów


Wyścigi dla dzieci przeprowadzone będą według następującego programu ramowego:

*** Nickelodeon Race ***

- godz. 8:30 – 09:30 - zapisy w Biurze Zawodów Strider Cup Mazury MTB / Nickelodeon Race
- godz. 09:45 – ustawianie zawodników w sektorach startowych Nickelodeon Race
- godz. 10:00 – start wyścigów Nickelodeon Race
- godz. 10:00 – start zawodników dystansu Nickelodeon RACE 3
- godz. 10:20 – start zawodników dystansu Nickelodeon RACE 2
- godz. 10:40 – start zawodników dystansu Nickelodeon RACE 1

- godz. 13.00 – dekoracja zwycięzców wyścigu Nickelodeon Race

*** Strider Cup Mazury MTB ***

- godz. 8:30 – 11:45 - zapisy w Biurze Zawodów Strider Cup Mazury MTB

- godz. 12:00 - start wyścigu Strider Cup Mazury MTB
- godz. 13.30 – dekoracja zwycięzców wyścigu Strider Cup Mazury MTB

*****

 

Nickelodeon Race - trzy, dwa, jeden, start !!!

15-09-2019


Sponsor tytularny

Sponsor strategiczny

Partner strategiczny

Sponsor główny

Partner główny

Sponsor lokalny

Patronat medialny