Ważne: Korzystając z naszego serwisu akceptujesz używanie ciasteczek. Ok  Czytaj więcej.

Milko Mazury MTB po raz drugi w Szczytnie

27-05-2019

Jeden z najciekawszych etapów tegorocznego Milko Mazury MTB będzie rozgrywany  w Szczytnie. Już po raz drugi w historii cyklu organizatorzy zapraszają do odwiedzenia  “południowej bramy Mazur”, której trasy rowerowe zachwycają niezwykłą malowniczą scenerią.

Wyścigi Milko Mazury MTB to zdrowy i aktywny sposób na rodzinną niedzielną atrakcję. Spotkanie i start zawodników w Szczytnie będzie kolejnym potwierdzeniem tej idei  przewodniej organizatorów.
Zawodnicy, biorący udział w wyścigu, będą mieli do pokonania 3 różne dystanse, w zależności od umiejętności:  PRO to 3 rundy, w sumie 78 km, Expert to 2 rundy i 52 km oraz Hobby 1 runda i konieczność przejechania na rowerze 26 km.

  • Start i Meta wyścigu  Milko Mazury MTB Etap 4 Szczytno - Krzyżacka Historia zlokalizowana zostanie na Placu Juranda w samym centrum Szczytna - mówi Arkadiusz Cała. - Trasa mocno zróżnicowana, prawie w całości poprowadzona po krętych szutrach i duktach leśnych. Na kolarzy czekać będzie mnóstwo malowniczych singli poprowadzonych po terenach Nadleśnictwa Korpele - dodaje organizator cyklu.

Nie zapomnieli o najmłodszych rowerzystach, którzy będą mogli wziąć udział w dwóch wyścigach Nickelodeon Race oraz Strider Cup Mazury MTB, którego trasa przygotowana zostanie na Placu Juranda. Wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych. Udział w obu wyścigach jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć udziału poprzez wypełnienie formularza zgłoszeń w formie elektronicznej lub pisemnej na stronie organizatora lub na miejscu w miasteczku wyścigu.

Współorganizatorem wyścigów jest Starostwo Powiatowe Szczytno oraz Miasto Szczytno. Pan Starosta Jarosław Matłach uhonoruje najmłodszego i najstarszego zawodnika.

Komunikat Startowy Milko Mazury MTB Etap 4 Szczytno - Krzyżacka Historia: https://www.mazurymtb.pl/zawody/etapy/46

Trasa wyścigu: https://www.strava.com/activities/1625462353  

Co warto zobaczyć w Szczytnie?

W samym centrum miasta znajdują się dwa jeziora - Domowe Małe i Domowe Duże. Są one idealnym miejscem do odpoczynku. Zarówno mały jak i duży akwen otoczone są ścieżką pieszo-rowerową, która jest doskonałym miejscem dla rowerzystów, biegaczy czy miłośników rolek.

Nad większym z jezior, dosłownie krok od ścisłego centrum miasta, znajduje się strzeżona plaża miejska. Tuż przy plaży znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego i rowerów. Wypoczywający w Szczytnie mogą skorzystać więc ze wszystkich uroków jeziora. Dla tych, którzy za wiosłowaniem nie przepadają miasto przewidziało możliwość rejsu statkiem po jeziorze Domowym Dużym.

W samym Szczytnie mieszkają również Pofajdoki. Jest ich piętnaście i każdy ma inne zadanie. Pofajdoki to niesforne, małe skrzaty, które osiedliły się właśnie w Szczytnie. Są symbolem wyobraźni i towarzyszami zabaw dla najmłodszych. Idąc ich szlakiem zobaczymy zabytki i najciekawsze miejsca w Szczytnie.

 

Tak było rok temu:

Organizator:

Stowarzyszenie Luz Grupa

 

Partnerzy:

Starostwo Powiatowe Szczytno

Miasto Szczytno

Nadleśnictwo Korpele