Ważne: Korzystając z naszego serwisu akceptujesz używanie ciasteczek. Ok  Czytaj więcej.


01-09-2019

W drugą niedzielę września zapraszamy Was pierwszy raz na Warmię do stolicy naszego regionu - Olsztyna. Tym razem miasteczko sportowe Milko Mazury MTB oraz start i meta zawodów zlokalizowane zostaną w samym centrum olsztyńskiej starówki, a trasa przygotowana wspólnie z zawodnikami Centrum Rowerowego Olsztyn zaprowadzi kolarzy prosto do Lasu Miejskiego.
Runda liczy 22, 5 km i ma około 400 metrów przewyższenia. Tradycyjnie do wyboru trzy dystansie – Hobby (22,5 km), Expert (45 km) i Pro (67,5 km). Strome brzegi rzeki Łyny i otaczające ją lasy to idealne miejsce do jazdy na rowerze górskim. Zapowiada się niesamowity wyścig na bardzo wymagającej trasie.


Dla rodzin z dziećmi jak zawsze przygotowano wyścigi z serii Strider Cup Mazury MTB. Wyścig Nickelodeon Race, poprowadzony po starówce Olsztyna, to obowiązkowa pozycja dla wszystkich adeptów szkółek kolarskich. Będzie to świetna okazja do szerszego zaprezentowania Waszych szkółek i grup kolarskich.


Podczas etapu w Olsztynie startujemy również z wyścigami E-bike w ramach Milko Mazury MTB. To pierwsze tego typu wydarzenie w północnej Polsce stworzone z myślą o wszystkich miłośnikach rowerów elektrycznych. Udowodnimy, że na rowerze elektrycznym też da się zmęczyć. Rywalizacja E-bike’ów rozegrana zostanie podczas wyścigu HOBBY. Zawodnicy wystartują z sektora 0 wyścigu Hobby. Do startu w Wyścigu E-BIKe dopuszczone zostaną rowery typu „Pedelec”, którego napęd działa tylko wtedy, gdy rowerzysta pedałuje, rowery o maksymalnej mocy silnika 500W, która jest zmniejszana stopniowo do zera po przekroczeniu 25km/h. Wyścig zostanie rozegrany dla dla kategorii: Kobiety Open i Mężczyźni OPEN. Jeżeli jesteś fanem e-bików i lubisz jazdę w terenie to koniecznie wystartuj w tym wyścigu.


Sam Olsztyn to miejsce wyjątkowe, w jego granicach znajduje się aż 15 jezior, 3 rzeki, las miejski oraz dwa rezerwaty przyrody. Najciekawszą częścią miasta jest stare miasto, gdzie ulokowane zostanie nasze miasteczko sportowe. Do zabytków należy Wysoka Brama oraz XIV wieczny zamek kapituły warmińskiej i katedra św. Jakuba.


Szczegóły dotyczące wyścigu Olsztynie - w komunika startowym: https://www.mazurymtb.pl/zawody/etapy/50

Zapraszamy 8 września do Olsztyna. Zachęcamy kibiców do aktywnego wsparcia kolarzy na całej trasie. Nic tak nie niesie na trasie jak dobry i głośny doping.

Organizator: Luz Grupa Mrągowo
Sponsor tytularny: Milko
Partnerzy: Miasto Olsztyn , Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko - Mazurskiego, OSiR Olsztyn, MOK Olsztyn
Patronat honorowy: Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego
Patronat Medialny: Radio Olsztyn, Grupa WM, Gazeta Olsztyńska, mtb-xc.pl, namtb.p


Sponsor tytularny

Sponsor strategiczny

Partner strategiczny

Sponsor główny

Partner główny

Sponsor lokalny

Patronat medialny